ZIMOWA [NEW VIBE]

09:41

zimowa
Aneta Maciaszczyk (wokal) i Michał Mentel (intrumental) tworzą duet, który na Górnym Śląsku, a dokładnie w Wodzisławiu Śląskim, komponuje bardzo spójną, emocjonalną muzykę. Swoje utwory skrywają pod nazwą zimowa, jednak to wcale nie oznacza, że w ich nagraniach nie odnajdziecie poruszających emocji.

Ich muzyka nacechowana jest głównie surowym brzmieniem i mocnymi, ciężkimi dźwiękami gitar. Sami muzycy przyznają, iż swoim zaprezentowanym klimatem chcą nawiązać do brzmienia z przełomu lat 80. i 90. Prócz wspomnianego ciemniejszego oblicza duetu - w muzyce zimowej znajdziemy również spokój i głębokie emocje. Wokalistka Aneta Maciaszczyk, za sprawą swojej intrygującej barwy głosu, częstuje swoich słuchaczy niesamowitym napięciem i odprężeniem zarazem.

Niedawno udostępnione demo zimowej prezentuje skromnie cztery utwory. Jednak te cztery nagrania od pierwszego odsłuchu potrafią dobrze zapaść w naszą pamięć. Ja chciałabym zwrócić szczególną uwagę na kawałek pt. Cover The Fall, który stał się moim numerem jeden i zdecydowanie wyróżnia się spośród wszystkich udostępnionych nagrań. Utwór eksponuje bowiem umiejętności wokalne Anety Maciaszczyk, będące ciekawym zestawieniem z zimnym muzycznym tłem. Pokuszę się nawet o to, aby przywołać swoje skojarzenie, które pojawiło się w mojej głowie podczas słuchania Cover The Fall - to było nieskromne przywołanie głosu
Lou Rhodes.
 
Nowy projekt zimowa z pewnością niebawem obije Wam się o uszy, nawet jeśli nie dotrzecie do niego na łamach naszej strony. Jeśli jednak już tutaj jesteście - przesłuchajcie udostępnionego materiału:
PS. Zimowa kończą pracę nad długogrającą płytą, w związku z tym poszukują wydawcy.

AK

You Might Also Like

0 komentarze